fbpx

таг: зададе

Германија ѝ го зададе првиот вистински удар на Русија, го суспендира...

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц им го зададе првиот вистински удар на Русија и Владимир Путин, откажувајќи го продолжувањето на балтичкиот проект...

Голем удар за италијанската мафија – осудени 70 криминалци

0
Италијанското правосудство вчера зададе голем удар на „Ндрангета“, најмоќната мафијашка група во Италија, осудувајќи 70 нејзини членови и помагачи на најголемото...

Рамос заврши на операцијa!

0
Серхио Рамос му зададе нова главоболка на Зинедин Зидан. Имено, искусниот стопер и капитен на...