fbpx

таг: загуби

Кадиров: Ги почитувам Украинците, жалам што не разбираат дека Западот ги...

0
Украинските сили претрпеа големи загуби додека извршуваа самоубиствени контраофанзиви, објави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров на...

Јирген Клоп во неволја: Ливерпул нема загубено како во Неапол речиси...

0
Ливерпул доживеа дебакл во Неапол, загуби со 4:1 од Наполи на стартот на новото издание во Лигата...

Седлоски: Шамрок ги казни сите наши грешки

0
Македонскиот првак Шкупи загуби од Шамрок Роверс и на реваншот во Скопје и е елиминиран од Лигата...

Макрон го загуби мнозинството во парламентот

0
Францускиот претседател Емануел Макрон во неделата го загуби своето парламентарно мнозинство по големите изборни добивки...

Пејачката Бритни Спирс го изгуби бебето

0
Бритни Спирс го загуби своето бебе само неколку недели откако објави дека чека бебе со својот вереник. Таа ја потврди веста на Инстаграм....

Европските фудбалски клубови загубиле седум милијарди евра поради коронавирусот

0
Двегодишната пандемија на Ковид-19 им предизвика загуби на европските фудбалски клубови од седум милијарди евра, покажува најновата студија на УЕФА, со која биле...

Хансен: Самите сме виновни за овој пораз од Шпанија

0
Данска го загуби полуфиналето против Шпанија, па в недела наместо за злато, ќе се бори за бронзен медал. Големиот фаворит попушти во...

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

0
Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица...

Невакциниран бразилски фудбалер го загуби местото во репрезентацијата

0
Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, бидејќи не...

Познато со каква казна ќе се соочи Ѓоковиќ доколку го депортираат...

0
Новак Ѓоковиќ може многу да загуби доколку неговата жалба на одлуката за повлекување на визата биде неуспешна. Како што пренесува „Асошиејтед прес“ доколку...