fbpx

таг: загриженоста

Зеленски: Русија ја доведе Европа на работ на радијациска катастрофа

0
Расте загриженоста поради борбите во близина на најголемата нуклеарна централа во Европа во Запорожје Украина....

Велика Британија загрижена поради индискиот сој, поразазен е од британскиот за...

0
Во Велика Британија е зголемена загриженоста поради новиот индиски сој на Ковид-19, кој според истражувањата е за 40 отсто позаразен од претходиот британски...

НОВО ПИСМО, НОВА ЗАКАНА ОД ВОЈСКАТА: На Макрон му се подготвува...

0
Се зголемува загриженоста и паниката во Франција околу новото отворено писмо во кое се предупредува на заканата од граѓанска војна. Според Би-би-си писмото...