fbpx

таг: загрижени

Истражување на УНИЦЕФ: Граѓаните се загрижени за климатските промени и нивното...

0
Најголем дел од граѓаните – 73 отсто се загрижени за климатските промени и за нивното негативно влијание врз квалитетот на живот...

Јарецот да не му врши притисок на партнерот, Овенот загрижен за...

0
ОВЕН Многу сте незадоволни и загрижени за финансиската состојба. Со вашето однесување само го поттикнувате партнерот да се сомнева во вашата...

До пролет ќе има варијанта на коронавирусот целосно отпорна на вакцина,...

0
Научниците се загрижени дека до пролет идната година може да имаме нова варијанта на коронавирусот, која ќе биде отпорна на вакцината. ...

Новиот синдром на ковид-19 ги загрижува научниците, луѓето не можат да...

0
Научниците се загрижени за можноста дека вознемиреноста предизвикана од пандемијата на вирусот може да доведе некои луѓе да создадат компулсивни хигиенски навики што...

Техника со пет чекори – инстантно ја блокира вознемиреноста и негативните...

0
Kога сме загрижени за нешто или кога „фатени“ во состојби на непријатност, анксиозност и негативни мисли, нашиот мозок се фокусира на размислата...