fbpx

таг: загреб

Ердоган: Житариците од Украина одат во богатите, а не во сиромашните...

0
Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска во Загреб изјави дека проблемот со житото од...

Адеми прогласен за најдобар играч во победата на Динамо над Челси

0
Капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми е прогласен за најдобар играч на теренот во победата во првиот...

ЛШ: Динамо ја зголеми кризата во Челси, Дортмунд без мака со...

0
Динамо Загреб уште еднаш покажа дека со право е во Лигата на шампионите, правејќи го првото големо...

Хрватска протерува 24 руски дипломати и дипломатски службеници

0
Хрватска денеска ја извести Руската амбасада во Загреб дека протерува 18 руски дипломати и шестмина...

Динамо киксна против Локомотива, повреден е Адеми

0
Екипата на Динамо Загреб не успеа да ја совлада екипата на Локомотива, при тоа не успеа да...

Аријан Адеми, прв гол во 2022 година за Динамо

0
Екипата на Динамо Загреб ја забележа 5-та последователна победа во хрватскиот шампионат совладувајќи го Горица со 2-1....

Замина уште една музичка легенда – Почина Аки Рахимовски, фронтменот на...

0
Пејачот на култната рок група од Загреб, „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67...

Две асистенции за Стефан Ристовски, една за Адеми во победата на...

0
Хрватскиот фудбалски шампион Динамо Загреб го совлада Славен Белупо со 3-0 во 19. коло од хрватскиот шампионат, а одличен натпревар одиграа македонските...

„Влезе“ со топка во голот – Дибиров има ТОП 5 погодок...

0
Вардар загуби кај Загреб со 23-22 во последниот натпревар од ЛШ за оваа година, но ако е за утеха, еден од погодоците на...

Ристовски и Адеми со Динамо Загреб ќе играат во нокаут фазата...

0
Динамо Загреб славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Вест Хем и обезбеди пласман во шеснаестинафиналето во Лигата на Европа. “Модрите“...