fbpx

таг: заглавени

Фосили стари 66 милиони години пронајдени во Бангкок

0
Повеќе од 70 школки заглавени во пешачка патека пред трговски центар во Бангкок се идентификувани како фосили од морски суштества кои живееле пред...

Намалени обидите на мигрантите да влезат од Белорусија во Полска

0
Мигрантите кои се заглавени на границата меѓу Белорусија и Полска, на белоруска страна...

ВИДЕО: Хаос на аеродромот Хитроу откако Британија ги откажа летовите поради...

0
Илјадници патници останаа заглавени на аеродромот Хитроу откако голем број европски земји го прекинаа воздушниот сообраќај со Велика Британија поради појавата на...