fbpx

таг: загина

ВИСТИНСКА ТРАГЕДИЈА: 27- годишен фудбалер загина во сообраќајка, ги завршувал последните...

0
Поранешниот член на турската фудбалска репрезентација Ахмет Чалик загина на 27. годишна возраст во сообраќајна несреќа, објави денеска неговиот клуб Коњаспор. Турските...

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајна несреќа

0
Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но...

Легендарен сноубордер загина снимајќи промотивна реклама!

0
Голема трагедија се случи во Австрија, каде загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак, снимајќи една реклама во ски-центарот...

Турција: Досега четири загинати лица, евакуирани стотици во пожарите

0
Едно лице загина во пожарот кој вчера попладне почна во турскиот туристички град Мармарис во провинцијата Мугла и кој се уште не е...

Експлозија во Леверкузен: Еден загинат, четворица исчезнати

0
Еден работник загина, а четворица се водат како исчезнати по денешната експлозија во фабрика за хемиски отпадни материјали во западниот германскиот град Леверкузен....

Експлозија во најголемата рафинерија во Романија

0
Најмалку едно лице загина, а пет се повредени во експлозијата во романската рафинеријата Петромидија која се наоѓа...

Едно лице го загуби животот во големиот пожар во Мармарис

0
Едно лице загина денеска при гаснењето шумски пожари во турската провинција Мугла. Загинатиот е вработен во Турската дирекција за шумарство, пренесува агенцијата...

НЕСРЕЌА: Се урна училишна зграда во Антверпен- има загинати и исчезнати

0
Најмалку едно лице загина, а деветмина се повредени при уривање на зграда на основно училиште во изградба во белгискиот град Антверпен, соопштија локалните...

Пукање на аеродром во Канада, загина едно лице (ВИДЕО)

0
Едно лице загина во престрелка на главниот терминал на меѓународниот аеродром во Ванкувер, Канада, објавија локалните власти. Твитер-профилот на аеродромот претходно соопшти...

Руски хеликоптер се урна во Курскиот залив – има мртви

0
Најмалку едно лице загина, а две се повредени при пад на хеликоптер КА-32 во заливот Курск во Русија, пренесуваат светските медиуми. Како...