таг: загинало

Еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

0
Најмалку едно лице загинало, а три други биле повредени во пукотница...

Еден мртов и неколкумина повредени во престрелка во Приштина

0
Едно лице загинало, а четворица биле повредени во престрелка во центарот на Приштина...