fbpx

таг: завршувањето

Зеленски: Бараме начини да му нанесеме максимална штета на непријателот

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски по завршувањето на 17-тиот ден од руската агресија во Украина, најави...

ОФИЦИЈАЛНО: Горан Пандев нов играч на Парма

0
Неколку часа пред завршувањето на јануарскиот преоден рок, рекордерот според бројот на настапи и постигнати голови во македонскиот фудбалски дрес Горан Пандев неочекувано...

Ѓоковиќ го задржа врвот, Федерер со најлош пласман на АТП ранг-листата...

0
По завршувањето на првиот годинашен Грен слем, на ранг-листата на АТП во првите десет позиции има само една промена. Беретини од седмото напредуваше...

Енис Барди се сели во Милано?!

0
Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, по завршувањето на сезоната ќе биде слободен играч. Медиумите во Шпанија и Италија, тврдат дека тој веќе добил неколку...

Познати можните бараж ривали на македонската ракометна репрезентација

0
Со завршувањето на претквалификациите минатата недела и денешните последните натпревари од групната фаза на Европското првенство, познати се сите шеснаесет репрезентации кои ќе...

СЗО: По пандемијата човештвото ќе се соочи со посериозни проблеми од...

0
По завршувањето на пандемијата од коронавирусот, човештвото ќе се соочи со посериозни предизвици поврзани со...

Познати 11 учесници на Светско првенство 2022 година во Катар

0
По завршувањето на квалификациските натпревари од синоќа познати се 11 репрезентации кои досега обезбедија учество на Светското фудбалско првенство следната година. Покрај...

Неизвесна иднината на Мората во Јувентус

0
Продолжувањето на соработката меѓу напаѓачот Алваро Мората и Јувентус по завршувањето на оваа сезона е под голем знак прашалник, бидејќи клубот од Торино...

Бартомеу сменет, Евролигата добива нов извршен директор

0
Жорди Бартомеу по завршувањето на тековната сезона ќе ја напушти функцијата извршен директор на Евролигата, а денеска одлучија акционерите на најдоброто кошаркарско натпреварување...

ФОТО: Кој би рекол дека тој беше фудбалер и еден од...

0
Иако многу фудбалери по завршувањето со активното играње на фудбал, се одлучуваат да бидат тренери, сепак не...