таг: завршница

Далас поразен од Минесота, Лилард стана најдобриот стрелец на Портланд

0
Драматичната завршница на натпреварот Оклахома-Портланд и исклучувањето на Лука Дончиќ и тренерот на Далас Џејсон Кид, ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата....

Потполковникот што беше донесен од Афика заболен од ковид, си оди...

0
Среќна завршница на патешествието на нашиот потполковник кој во Централноафриканската Република заболе од КОВИД, извести министерката за одбрана Радмила Шекеринска на „Фејсбук“. ...