fbpx

таг: завршните

Државно првенство во планинско трчање на Пелистер

0
Во тек се завршните подготовки за Државното првенство во планинско трчање, кое претстојниот викенд ќе се одржи во Националниот парк Пелистер. Организатори...

Судскиот случај за убиството на Џорџ Флојд предаден на поротата на...

0
Со презентација на завршните зборови на обвинителството и одбраната во судот во Минеаполис заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за кое...