таг: забрзано

Луѓето родени во овие знаци се секогаш под стрес и не...

0
ЖИВЕЕМЕ со забрзано темпо, а секојдневните проблеми придонесуваат за зголемување на нивото на стрес. Некои знаат да и одолеат, но има и такви...

Климатолозите тврдат дека летниот мраз на Арктикот ќе исчезне до 2050...

0
Климатските промени забрзано ги топат замрзнатите региони во светот, а најзагрозен е летниот арктички морски мраз, кој сигурно ќе исчезне до 2050 година, се вели во...

Леброн Џејмс го поистовети Ковид-19 со настинка

0
Додека бројот на заразени и хоспитализирани во САД забрзано расте, кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, крена прашина во јавноста со...