fbpx

таг: забрзаат

Лидерите на ЕУ ветија дека ќе го забрзаат распоредувањето вакцини

0
Лидерите на Европската унија ветуваат дека ќе го забрзаат производството и ширењето на вакцините против ковид-19, бидејќи...