таг: забрануваат

Јужна Кореја со нови мерки поради третиот бран со Ковид-19

0
Во Јужна Кореја се забрануваат приватните собири на повеќе од четири лица во целата земја, а во Сеул се воведуваат правила за социјална...

Од недела на Филипините забранет влез за патници од САД

0
Властите на Филипини забрануваат влез на странски патници од САД од недела откако беше откриена позаразната варијанта на коронавирусот на Флорида. ...