fbpx

таг: забрани

ФОТО: Училиште забрани бермуди, па момче дојде во фустан

0
Училиште во Србија им забрани на учениците да носат бермуди на часовите, па еден ученик дојде до занимлива идеја како „да го заобиколи“...

Русија воведе санкции за 29 Американци, вклучувајќи ја и потпретседателката на...

0
Русија им забрани на 29 американски политички функционери, медиумски личности и бизнисмени да влезат на...

Велика Британија продолжува со нови санкции кон Русија

0
Велика Британија го забрани увозот на кавијар и други големи производи од Русија во последната рунда санкции, објави британското Министерство за...

Русија привремено го забрани извозот на житарки во земјите од Евроазиската...

0
Русија го забрани извозот на житарки во поранешните советски држави до 30 јуни, а извозот на шеќер го забрани во сите...

Украина забрани извоз на ‘рж, јачмен, шеќер, месо до крајот на...

0
Украинската влада го забрани извозот на ‘рж, јачмен, хељда, просо, шеќер, сол и месо до...

Фејсбук им забрани на руските државни медиуми реклами и монетизација на...

0
Фејсбук им забрани на руските државни медиуми да прикажуваат реклами и да монетизираат на платформата, каде било во светот. Фејсбук, исто така, ќе...

Косово забрани производство на криптовалути

0
Косовската влада забрани производство на криптовалути, изјави министерот за економија Артане Ризваноли, енергетски кризи. Одлуката...

Приштина забрани копање криптовалути, за да спречи голема потрошувачка на струја

0
Владата на Косово денеска забрани производство на криптовалути, соопшти министерот за економија Артане Ризваноли. ...

Словенија забрани масовни собири за Нова година, но угостителските објекти ќе...

0
Словенија забрани масовни дочеци на Нова година на отворено, но дозволи работа на угостителите до...

Нов Зеланд планира целосно да го забрани пушењето: Родените по 2008...

0
Нов Зеланд ќе ја забрани продажбата на тутун на своите помлади генерации во обид на крајот целосно да се откаже од...