fbpx

таг: забранетите

На протестите во Москва повредени најмалку 42 полицајци

0
На забранетите протести на приврзаниците на уапсениот руски опозициски лидер Алексеј Навални во Москва се повредени најмалку 42 полицајци. – Засега знаеме...