fbpx

таг: забраната

Цените на нафтата се приближуваат до историскиот максимум!

0
Цените на нафтата продолжија да растат денеска бидејќи забраната на САД за увоз на руска енергија и планот на Велика Британија...

Австрија ја укина забраната за движење за невакцинираните, но остануваат одредени...

0
Во Австрија од полноќ престана да важи забраната за движење за невакцинираните, која беше во сила неколку недели. Тие можеа...

Во Црна Гора забрана за новогодишни прослави на отворено

0
Останува на сила забраната во Црна Гора за празниците да не се одржуваа концерти и...

По 18 месеци, Австралија од следниот месец ги отвора границите

0
Осумнаесет месеци по воведувањето на забраната за патување во странство без дозвола поради коронавирусот, Австралија...

Полицискиот час да продолжи до 27 април, препорача Комисијата за заразни...

0
Забраната и посебниот режим на движење на граѓаните во временски период од 20 часот до 5 часот наредниот ден, што беше воведена на...

Кралот Карл го „закопа“ шведскиот модел

0
Затворањето на економијата и забраната за собирање и движење предизвика масовни изливи на незадоволство во повеќето од земјите каде што беа спроведени строгите...

При влез во Грција намален карантинот од 10 на 3 дена

0
Грција ја продолжи забраната за влез на странски државјани, вклучувајќи ги и нашите државјани, до 7 јануари. Одлуката важи...