fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: забраната

Кралот Карл го „закопа“ шведскиот модел

0
Затворањето на економијата и забраната за собирање и движење предизвика масовни изливи на незадоволство во повеќето од земјите каде што беа спроведени строгите...

При влез во Грција намален карантинот од 10 на 3 дена

0
Грција ја продолжи забраната за влез на странски државјани, вклучувајќи ги и нашите државјани, до 7 јануари. Одлуката важи...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави