fbpx

таг: заболувања

Во болницата во Козле има 21 дете со ковид-19

0
Во Институтот за белодробни заболувања кај децата – Козле се хоспитализирани 21 дете заболено од ковид-19. Сите деца се во добра општа состојба,...

Во Козле се хоспитализирани 19 деца со ковид-19, едно е на...

0
На Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле хоспитализирани се 19 деца со ковид-19 на возраст од 9-16 години, еден пациент е на...