fbpx

таг: заболени

Kај младите од 20 до 29 години има најголем раст на...

0
По новиот раст на заболени од Ковид-19, во кој во текот на вчерашниот ден се регистрирани 593 случаи, од вкупно 3.391 тестирања, од кои...

Филипче: Мал е процентот на заболени лица од Ковид-19 кои се...

0
Процентот на заболени лица кои се ревакцинирани е навистина многу мал, околу 0,02 проценти. Од вкупно 330 илјади ревакцинирани, 92 пациенти се заболени...

Во Русија нов рекорд на заразени со ковид

0
Во Русија има нов дневен рекорд на бројот на заболени од коронавирус, додека земјата се бори против...

Третиот бран на Ковид-19 зема замав, да се почитуваат мерките за...

0
Бројот на заболени и хоспитализирани со Ковид-19 и натаму не се намалува. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје за изминати...

Скопје со најмногу активни случаи на Ковид-19: Болниците се полнат со...

0
Повторно пламнуваат бројките на заболени од ковид 19. Метрополата e жариште. 5.695 е бројката на активни случаи со коронавирус во Скопје. Прилеп, Куманово,...

Лекот „Ивермектин“, кој помага против корона, ќе го издаваат и матичните...

0
Се намалува бројот на заболени пациенти од Ковид-19 во земјава. Надлежните се надеваат дека овој тренд на опаѓање ќе продолжи, а за крајот...