fbpx

таг: Заболените

Болните од Хашимотовиот тиреоидитис да не се вакцинираат со „Фајзер“

0
Заболените од автоимуни болести се во голема дилема дали да се вакцинираат против ковид-19. Ним, генерално, барем засега, не им се препорачува вакцинција,...