таг: Забележени

ПЕСОЧНА БУРА ВО РУСИЈА – небото се претвори во портокалово, погледнете...

0
Апокалиптични сцени се забележени вчера во источна Русија, откако огромна бура што со себе носеше прашина небото го претвори во портокалово, пишува „Раша...

Пациентка имала куп мутации на коронавирусот и била заразна дури 5...

0
Забележени се низа случаи на лица со нарушен имунитет и заразени со коронавирусот, дека го шират вирусот многу подолго од вообичаеното. Новата студија...