fbpx

таг: забележа

Данска ја декласира Словенија, Шпанија сигурна против Шведска, Русија ја изненади...

0
Ракометната селекција на Данска забележа уште една рутинска победа во Дебрецин и е првиот патник во главната фаза од групата А на Европското...

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

Победа на Македонија над Израел

0
Македонската машка ракометна репрезентација ја забележа третата победа во третиот контролен меч, овој пат одигравме добро второ полувреме за триумф над Израел од...

Во Грција регистриран нов рекорден број на заразени со ковид-19

0
Вчера Грција забележа нов рекорден број на инфицирани со коронавирусот за еден ден, соопштија тамошните...

Велко Маркоски со звук на сирената го сруши Тиквеш во „Автокоманда“!

0
Екипата на Металург забележа голема победа на домашната сцена и во драматичен натпревар го победи Тиквеш (28-27) во дуел кој го реши гол...

ЛШ: Јувентус го победи Малме и го презеде врвот во групата...

0
Лондонски Челси забележа само реми на гостувањето кај Зенит со резултат 3-3,  а Јувентус беше подобар од Малме на свој терен со 1-0...

Црн рекорд во Германија: Најголем број на смртни случаи од Ковид...

0
Германија денеска забележа најголем број смртни случаи од „Ковид-19“ од февруари, додека се бори да го спречи четвртиот бран на пандемијата....

Машката кошаркарска селекција е на 29.место во Европа, 52 позиција во...

0
Машката кошаркарска репрезентација на Македонија забележа скок од едно место на ранг листата на ФИБА и во моментот е на 29. место во...

Вест Хем го победи Челси во градското дерби

0
Лондонски Челси го забележа вториот пораз оваа сезона откако, „сините“ загубија на гостувањето кај градскиот ривал Вест Хем. Избраниците на Тухел беа...

Атлетико Мадрид сигурен против Кадиз

0
Атлетико Мадрид забележа триумф на вечерашното гостување кај Кадиз во Примера, триумф од 4-1. Првиот дел не донесе промена на резултатот и...