fbpx

таг: забележан

Пожар во непосредна близина на разузнавачкиот центар во Киев

0
Црн чад и оган е забележан во близина на украинската разузнавачка канцеларија во Киев, пренесува...

ВИДЕО: Светлосен феномен на небото над САД

0
Интересен светлосен феномен е забележан на небото над американскиот среден запад.  Безбедносните камери снимија импресивни снимки. Првично, луѓето мислеа дека...

Кина воведе анално тестирање за ковид на две недели пред Зимските...

0
Првиот случај на омикрон е забележан во Пекинг на 15 јануари, по што следеа уште десет, што ги натера градските власти да воведат...

Од почетокот на пандемијата 8.000 болни починаа од ковид-19, омикронот забрзано...

0
Според вчерашната ковид – статистика, забележан е рекорден број на новозаразени лица со коронавирусот, речиси 1.400 за само 24 часа. Заклучно со вчерашната...

Вилшир се појави на тренингот на Арсенал, Артета даде детално објаснување

0
Џек Вилшир вчера беше забележан во тренинг комплексот на Арсенал и подоцна во текот на ноќта во живо го гледаше натпреварот на У-23...

(ВИДЕО) Снежен рекорд во Москва! Повеќе од една третина од месечните...

0
Дневен рекорд во количината на врнежи е забележан во Москва, откако третина од просечните врнежи за февруари...

Непотизам во Романија, синот на тренерот игра по 20 минути на...

0
Бизарен и комичен случај е забележан во Романија каде сопственикот на Ботошани е лут на тренерот бидејќи го користи својот син давајќи му...