таг: забележала

Кина го објави првиот смртен случај од ковид-19 по речиси половина...

0
Кина објави дека ја забележала првата смрт од коронавирус по речиси половина година, пренесува Еј-Би-Си Њуз. Смртта на 87-годишен старец од Пекинг...

Иранската морнарца за врме на воената вежба забележала неидентификувана подморница

0
Иранската морнарица соопшти дека забележала неидентификувана подморница во близина каде одржува воени вежби во Омански Залив. Подморницата се оддалечила откако иранската армија...