fbpx

таг: забавна

Почина Ѓорѓе Марјановиќ: Легендата на југословенската забавна музика ја загуби битката...

0
Легендата на југословенската забавна музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст од последиците од коронавирусот. Како што пренесоа српските медиуми,...