fbpx

таг: Жукова

Пензионерка – сериски убиец во Русија: Ја викаат „Баба Мевосек“, ги...

0
Пензионираната Русинка Софија Жукова (81) позната како „Баба Мевосек“, почина на 29. декември од коронавирус. Таа беше обвинета за брутално убиство на...