fbpx

таг: жртвите

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од...

0
Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат...

Семејствата на жртвите бараат од европскиот регулатор подлабока анализа за Боинг...

0
Семејствата на жртвите од несреќите на „Боинг 737 МАКС“ ја повикаа Европската агенција за безбедност во воздухопловството (ЕАСА) да ја одложи дозволата за враќање во...