fbpx

таг: жолтеникаво

Ви го претставуваме виното РИЗЛИНГ 2019 од Стоби

0
Стоби Ризлинг има прекрасна жолтеникаво – зеленкаста боја, со силна и пријатна, цветно-овошна арома на праска и цвет од липа. Сув, соленикав,...