fbpx

таг: жито

Уште три брода со жито денеска ќе испловат од Украина

0
Уште три брода полни со жито ќе испловат од Украина на 5 август според договорот поддржан од Обединетите нации (ОН) за...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Украина може да извезува 2 милиони тони жито месечно ако пристаништата...

0
Украина ќе може да извезува најмногу два милиони тони жито месечно, доколку Русија одбие да...

Украинскиот извоз на жито е прeполовен

0
Украинскиот извоз на жито овој месец падна за повеќе од половина поради стравувањата дека руската...

Секој го прави на свој начин, но оваа е најдобрата: Направете...

0
Состојки за празничното жито: 500 грама побела пченица400 грама шеќер400 грама мелени ореви2 кесички ванилин шеќер1/2 овошје од морско оревчеДоколку не ви...