fbpx

таг: Жирон

Неговите трудови никој не се осмелил да ги отвори, 7 години...

0
Во болницата Сант Жирон во Ариеж во Франција на денешен ден пред седум години, на возраст од 86 години починал Александар Гротхендик, кој...