fbpx

таг: живот

Како му започнува денот на Володимир Зеленски, кого прв го контактира?!

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој во текот на својот живот беше и комичар и актер, откако започна руската инвазија на неговата...

ЕВЕ ШТО МАЖИТЕ ПОДРАЗБИРААТ ПОД ТЕРМИНОТ „ДОБРА ЉУБОВНИЦА“! Жената мора да...

0
Лошиот интимен живот и тоа како може да доведе до проблеми во бракот или врската. Да бидеме искрени, секој маж сака да...

Фантастични промени: Што се случува во телото после 30 минути трчање?

0
Начинот на живот, деловните обврски и постојаниот стрес драстично ни ги променија навиките, па прво се откажавме од стандардните физички активности. Повеќето...

Заеднички живот пред брак: Три важни причини за и против

0
Идејата за заеднички живот пред брак често е камен на сопнување во врската. Овде, како и секогаш кога е љубовта во прашање,...

Ериксен почна да тренира, агентот испрати порака: Се уште не е...

0
Кристијан Ериксен се обидува да го продолжи фудбалски живот по непријатната ситуација која му се случи на Европското првенство кое се одржа минатово...

Ги спасила мачка, тројца станари преживеале пожар во зграда благодарение на...

0
Живот на тројца станари во американскиот град Сиракјус изгледа дека биле спасени од мачка, бидејќи ги разбудила откако избувнал пожар. Пожарот избувнал...

АСТРОЛОЗИТЕ ОТКРИВААТ: Овие три хороскопски знаци не се родени под среќна...

0
Има луѓе кои цел живот го чекаат „својот ден“, своите пет минути слава и правда Овир три хороскопски знаци особено се истакнуваат...

Кожув фаќа ритам, падна и Еуро Никел

0
Кошаркарскиот тим на Кожув знаци на живот за излез од кризата на стартот од сезоната откако тимот од Гевгелија вечерва славеше над вицешампионот...

„Кјуриозити открива“ – Доказите за евентуален живот на Марс можно е...

0
Доказите за постоењето живот на Марс во далечното минато би можело да се избришани, открива ново истражување на НАСА. Advertisements ...

ФОТО+ВИДЕО | Од скопскиот асфалт до Ургентниот во Нирнберг: Популарниот д-р...

0
Кога личниот и професионален живот, посветено и несебично го споделуваш со сите кои те следат, кога не поставуваш никакви услови и барања...