fbpx

таг: Жељко

Хрватската полиција истражува дали убиството на Паг е нарачано или е...

0
Шефот на полициската управа Паг, Жељко Бљајиќ, во изјава за новинарите во врска со пукањето...

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

0
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, изрази задоволство од освоениот бод (27:27) на гостувањето кај Спортинг во Лисабон во рамки...

Бабиќ: Ракометарите одиграа на неверојатно ниво

0
По мечот и победата на Еурофарм Пелистер Жељко Бабиќ изрази задоволство од нивото на игра кое го прикажаа неговите ракометари на оваа средба....

Бабиќ: Ќе дадеме сè од себе да оствариме победа и да...

0
Хрватскиот стратег на клупата на пелистерци, Жељко Бабиќ, е свесен за квалитетот на нивниот противник, но најави голема борба и победа за продолжување...

Бабиќ: Среќен сум што останувам во Е. Пелистер, целта е шампионскиот...

0
Жељко Бабиќ денеска потпиша нов тригодишен дотовор со екипата на Еурофарм Пелистер со кој на тренерската позиција на битолчани ќе седи до...