fbpx

таг: жестоко

Жестока борба за контрола на северниот град Доњецк

0
Украинските и руските сили жестоко се борат за да добијат контрола над Северодоњецк, во источна...

Како да согорите и до 500 калории? Половина час пеколен ритам...

0
Жестоко и со минимални паузи Сакате да ги затегнете мускулите и да согорите вишок калории во исто време? Подгответе се за...

МЗТ Скопје Аеродром парично казнет, двегодишна суспензија за директорот

0
Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагираше попладнево, оценувајќи ја без преседан одлуката на Дисциплинската комисија (ДК) на Кошаркарската федерација (КФСМ), која поради...

Кавга на самитот на ЕУ: Курц се спротивстави европските лидери и...

0
Австрискиот канцелар Себастијан Курц жестоко се судри со другите лидери на ЕУ за време на виртуелниот самит...

Покренала истрага за злосторства извршени на палестинските територии, САД се против...

0
САД се жестоко против истрагата на Меѓународниот кривичен суд за наводните злосторства извршени на палестинските територии, изјави синоќа портпаролот на Стејт департментот, Нед...