fbpx

таг: Жестоки

Украина: „Дајте ни артилерија, ќе си го вратиме Северодоњецк за 2...

0
Војната во Украина продолжува со жестоки борби во регионот на Северодоњецк каде украинските војници тврдат дека напредувале во жестоките улични борби....

VIDEO / Странски борци и помaгaaт на Украина во Северодонецк

0
Руските и украинските сили со денови водат жестоки битки за Северодонецк, клучен град во источна...

Жестоки борби во регионот Донбас во Украина

0
Жестоки борби во регионот на Донбас. Руските трупи окупираа индустриски град и ги интензивираа напорите да го опколат и окупираат градот...

Продолжуваат борбите меѓу украинските сили и руската армија

0
Жестоки борби се водат во фабриката за челик Азовстал во Мариупол. Претходно руски функционер ги негираше информациите дека руските војници влегле...

Жестоки борби во Доњетск и Луганск

0
Украинските власти тврдат дека жестоки борби се водат во регионите Доњецк и Луганск. 80% од територијата на Луганск е под руска...

Продолжуваат борбите во Мариупол

0
Украинските власти тврдат дека жестоки борби се водат во регионите Доњецк и Луганск. 80% од територијата на Луганск е под руска...

На седмиот ден од руската агресија во Украина жестоки борби во...

0
На седмиот ден од руската агресија против Украина жестоки борби во градовите Харков, Житомир, во предградијата на Киев и други области...

Жестоки судири меѓу учесници на рејв забава и полицијата во Франција,...

0
Жестоки судири избија меѓу учесници на рејв забава и полицијата која се обиде синоќа да спречи незаконска забава во северозападна Франција, што резултираше...