fbpx

таг: женското

Норвешка и Франција ќе се борат за златниот медал на Светското...

0
Селекциите на Норвешка и Франција се пласираа во финалето на женското ракометно првенство кое се игра во Шпанија. Норвешка вечерва со убедливи...

ВТА ги суспендираше сите тениски турнири во Кина

0
Женското тениско здружение (ВТА) објави дека ги суспендира сите свои тениски турнири на подрачјето на Кина поради загриженост околу безбедноста на поранешната најдобра...

Ивановиќ-Кастаред: Родовата еднаквост е уште далеку, а насилството врз жените е...

0
Потенцијалот на женското лидерство треба да се искористи не само сега кога се соочуваме со пандемијата, туку воопшто, секојдневно, инаку гласот, мислењата,...