fbpx

таг: женскиот

Одбојкарките на Работнички и Јанта Волеј ќе играат во големото финале...

0
Работнички и Јанта Волеј ќе се сретнат во финалето од женскиот одбојкарски куп на Македонија. Јанта Волеј...

Најубавата фудбалерка се раздели со девојката и ја потврди романсата со...

0
На Островот пишуваат за љубовта која произлезе од машкиот и женскиот тим на Астон Вила, а парот ги потврди шпекулациите кои кружеа низ...

Пинг-понгарите од Крива Паланка државни јуниорски прваци

0
Крива Паланка, 8 ноември 2021 (МИА) – Женскиот и машки јуниорски состав на пингпонгарски клуб Крива Паланка се победници на државниот турнир што...

Поради позитивни тестови на коронавирус, македонските кошаркарки нема да настапат на...

0
Женскиот национален тим на Македонија, најверојатно нема да игра на претстојниот квалификациски турнир за пласман на Евробаскетот 2021 година кој од 1, до...

Кои се причините за машки стерлитет и како да се интервенира?

0
За разлика од женскиот стерилитет, машкиот фактор на неплодност нема брзоопаѓачка стапка поврзана со возраста. Неплодноста кај мажите може да...