fbpx

таг: женска

Македонија со реми оди во четвртфиналето

0
Репрезентативката на Македонија во ракомет, во женска конкуренција, вечерва од 20.30 часот ќе го одигра најважниот натпревар...

ЗОИ: Ледецка и Карл победници во женскиот и машкиот паралел велеслалом...

0
На Олимпијадата во Пекинг претпладнево завршија трките во женска и машка конкуренција во паралел слалом – сноубординг. Кај сноубордерките златниот медал го...

Пејтон Чик прва Американка во македонскиот женски фудбал

0
Актуелниот шампион во македонската женска фудбалска лига „Каменица Саса“ ги засили своите редови пред пролетниот дел од сезоната со Американката Пејтон Чик. ...

Женскиот слалом поради коронавирусот преместен во Шладминг

0
Слаломот од Светскиот куп во алпско скијање во женска конкуренција закажан за 11 јануари нема да се одржи во австрискиот зимски центар Флахау...

Брињоне најдобра во Сент Мориц

0
На Супер-велеслаломот во женска конкуренција во СК во Сент -Мориц , најбрза на трката беше Федерика Брињоне од Италија, додека на второто место...

Македонските ракометарки втор пат поразени од Србија

0
Македонската женска ракометна репрезентација запиша втор пораз во пријателските натпревари со селекцијата на Србија. Вториот натпревар одигран во Стара Пазова заврши во...

Македонските фудбалерки поразени од Северна Ирска

0
Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските...

Јотовски и Симева најдобри на Мастерсот во Скопје

0
Томислав Јотовски во машка и Александра Симева во женска конкуренција триумфираа на Мастерс турнирот во Скопје што се одржа на терените на Тенискиот...

Женската репрезентација до 19 години со триумф против Кипар го заврши...

0
Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години со триумф против Кипар од 4:2 го заврши квалификацискиот турнир во Белорусија за пласман во А...

Женската фудбалска репрезентација У19 со победа ги почна евроквалификациите

0
Женска фудбалска репрезентација до 19 години оствари убедлива победа над Фарските Острови од 3-0 (1-0) во рамки на првото коло од турнирот во...