fbpx

таг: жените

Жените родени во овие три хороскопски знаци можат да го променат...

0
Жените родени во овие 3 хороскопски знаци најмногу ги менуваат своите партнери и во тоа се феноменални! Астролозите открија кои хороскопски...

Скоро 30 отсто од жените користат боледување поради симптоми на менопауза,...

0
Скоро 30 отсто од жените користат боледување поради симптоми на менопауза, но само мал дел од нив ја наведуваат отворено оваа причина за...

Тајната е во хормоните: Конечно знаеме зошто жените сјаат за време...

0
Често слушаме дека жените блескаат во бременоста, а се чини дека не се работи само за комплименти од околината. Имено, експертите сега потврдија...

На Позитивната листа на лекови сѐ уште нема ниту едно модерно...

0
Само 14 проценти од жените што се во врска или во брак користат контрацепција што проверено штити од непланирана бременост. Во периодот од...

Прва во Европа – Шпанија планира да воведе тридневно боледување за...

0
Шпанија планира да воведе боледување за жените кои страдаат од силни менструални болки, јавува ...

Жените би можеле да бидат мајки на 50-годишна возраст, велат израелските...

0
Жените би можеле да бидат мајки на 50-годишна возраст, велат израелските научници кои успешно го смениле стареењето на човечките јајце-клетки. Во големото...

Празникот на жените на украинското боиште

0
Додека жените ширум светот денес држат цвеќе во своите раце, илјадници други во Украина наместо букети земаа оружје за да ја...

Во Украина регрутација на странски доброволци и резервисти од армијата

0
Додека жените, децата и старите лица бегаат од земјата преку коридори за хуманитарна евакуација, мажите го чекаат својот ред да се...

Никогаш не би рекле дека им пречат! Еве за кои 3...

0
Иако жените почесто изразуваат љубомора, тоа не значи дека мажите се имуни. Разликата е само кој на што ќе реагира, а кој поради...

ЖЕНИ ВНИМАВАЈТЕ: Овие 5 работи мажите никогаш нема да ви ги...

0
Имаат тајни кои жените никогаш не би можеле да ги откријат. Составивме листа од 5 работи кои ниту еден маж нема да ви...