fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: жените

Како непланираната бременост влијае на врската?

0
Жените можат да се чувствуваат збунето, осамено, несфатено и преплашено, а токму тие чувства дополнително го поттикнуваат работењето на хормоните. Од негативни...

Нети Стивенс, жена научник која прва открила дали детето ќе биде...

0
Разликата помеѓу жените и мажите започнува со наследување на два големи Х хромозома или еден Х и еден мал Y. Тоа било...

Жените во американската армија отсега ќе смеат да бидат нашминкани и...

0
Жените во американската војска ќе можат да се дотеруваат според новите правила откако Пентагон објави дека американските жени војници ќе можат да...

20 работи кои го подобруваат расположението и ја подигнуваат самодовербата кај...

0
Жените за време на нивниот живот трошат во просек повеќе од 10.000 евра на разни козметички производи, третмани, разубавување, фризери, членство во фитнес-клубови...

ВИДЕО | Ова е најскапиот кармин во светот: Чини „само” 14...

0
Жените сакаат кармини, а тоа и не е некоја тајна. Цените на овој производ за убавина варираат, па можете да...

Жените се поподложни на остеопороза, зошто?

0
Кај жените остеопорозата е сè почеста поради губење на половите хормони (естроген и прогестерон), кои ги лачат овариумите. Остеопорозата претставува...

Не се ни обидувајте: Жените во овие три хороскопски знаци не...

0
Жените родени во овие три хороскопски знаци имаат внатрешен мир и висока емоционална интелигенција, што ги прави невозможни дури и за најмала...

Една третина од жените повеќе се плашат од вагата по празниците...

0
Жените попрво би се соочиле со финансии, бразилска депилација и разговори за раскинување отколку за килограмите по празниците. Единствено повеќе се плашат од...

Синдром на полицистични јајници – најчесто хормонално нарушување кај жените  

0
Окoлу 10 отсто од жените во репордуктивниот период страдаат од полицистичен оваријален синдромод, а во последните 10 години процентот рапидно се зголемува,...

Oва се 7 знаци кои укажуваат дека мора да посетите гинеколог...

0
Иако на многу од жените им е непријатно да одат на гинеколог, сепак таквите прегледи не треба да се избегнуваат. Доколку имате...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави