fbpx

таг: Женева

Карантин за 2.000 лица – Омикрон регистриран во училиште во Швајцарија

0
Швајцарските кантони Женева и Во, ставија во карантин 2.000 лица, претежно деца, откако во меѓународно училиште се откриени два случаја на коронавирус од типот...