fbpx

таг: Жената

Мажи, обрнете внимание: Овие работи се јасни ЗНАЦИ дека вашата жена...

0
Кога жената ќе престане да ве сака, може да се чувствувате како крајот на светот да е близу. Постојат одредени знаци кои...

4 причини поради кои мажите исчезнуваат после првиот состанок

0
Иако не е така лесно, жената не треба да сфаќа премногу лично дека мажот никогаш повеќе не се јавил по првиот состанок. Неговото...

На денешен ден – 8 март

0
– Меѓународен ден на жената, светски празник што се одбележува секоја година на 8 март. Тоа е ден кога се одбележува борбата...

Цвеќето е идеален подарок за 8 Март, но внимавајте што подарувате!...

0
8ми Март е Денот на жената, и би било добро мажите, синовите, браќата, на време да бидат подготвени и да се организираат...

Жената убиена синоќа во нередите во Конгресот била воен ветеран, служела...

0
Утврден е идентитетот на жената убиена синоќа во нередите во Капитол во Вашингтон, при што жртви станаа уште три лица, а беа повредени...

Секојдневни хероини – Валентина Стефановиќ, претприемачка: Жената може најмногу да направи...

0
Жената претприемач, која во овие тешки времиња решила да почне со самостојна дејност е многу храбра. Таква жена е Валентина Стефановиќ. ...