fbpx

таг: желудникот

Стомачен вирус ги наполни амбулантите

0
Болки во желудникот, дијареја и повраќање, се симптомите на кои најчесто се жалат граѓаните кои ги наполнија болниците и амбулантите. Ова се типичните...