fbpx

таг: Железница

Првите бегалци од војната во Украина пристигнаа во Полска

0
Првите бегалци од Украина денеска по копнен пат и железница пристигнаа во Полска, членка на...

Невремето стигна и во Украина: Реки низ улиците на Киев (ВИДЕО)

0
Операторот на подземната железница во Киев објави дека се затворени станици откако во нив поради силниот дожд продрела вода. Медиумите информираат дека...

Загубарот „Железница“ ќе купува лимузина што сама се паркира, планира да...

0
Железница ќе се подновува со ново возило, но не со воз, туку со патнички автомобил. Во огласот...