fbpx

таг: жариште

Kанадскиот ски-центар Вистлер е најголемото жариште на опасниот бразилски сој на...

0
Најголемото жариште на опасниот бразилски сој П1, што однесе десетици илјади животи во Бразил, се наоѓа во канадскиот скијачки центар Вистлер, во Британска...

Македонските туристи ни ја донесоа короната во Врање, се жалат Србите

0
Дека Врање е новото жариште на коронавирус денеска потврди и професор д-р Бранислав Тиодоровиќ, член на кризниот штаб на Србија кој предупреди дека...