fbpx

таг: Жан

По седум години Иџе се враќа на местото каде што беше...

0
Сезоната почнува претстојниов викенд (8-10 април) во Франција, во Сен Жан ди Гар или на патот до врвот Сен Пјер, местото каде што...

Франција најави постепено укинување на ковид мерките

0
Францускиот премиер Жан Кастекс ообјави дека од 2 февруари земјата постепено ќе ги укинува ограничувањата...

Поранешниот шеф на Формула 1 за Шумахер: „Сопругата му го спаси...

0
Поранешниот шеф на Формула 1, Жан Тод, сега претседател на Меѓународната автомобилска федерација (FIA), за германски „Билд“ раскажал непознати детали за улогата на...

Средба на Дриан и Блинкен следната недела за односите на Франција...

0
Францускиот министер за надворешни работи, Жан Ив Ле Дриан, ќе разговара со државниот секретар на...

Француската влада до крајот на август бара со две дози да...

0
Францускиот премиер Жан Кастекс ги повика Французите да се вакцинираат против коронавирусот, истакнувајќи дека се помалку луѓе се пријавуваат за вакцинација во летниот...

Премиерот на Франција во изолација, неговата сопруга позитивна на Ковид-19

0
Францускиот премиер Жан Кастекс е ставен во изолација седум дена по контакт со неговата сопруга, која е позитивна на Ковид-19. „Премиерот, кој...

IgG SARS – CoV-2 тест: Каков е имунолошкиот одговор на организмот...

0
Клиниката „Жан Митрев“ веќе почна да прави нов IgG SARS – CoV-2 тест, кој се препорачува да се направи после примена втора...

Музеите, кината, спортските објекти, рестораните во Франција ќе останат затворени до...

0
Премиерот на француската влада Жан Кастекс соопшти вечерва дека музеите, кината, спортските и рекреативните објект во Франција ќе останат затворени до крајот на...

Кинеска државјанка осудена на четири години затвор поради известување за вирусот

0
Кинеската државјанка Жанг Жан е осудена на четири години затвор за известување во живо од Вухан кога избувна епидемијата, изјави нејзиниот адвокат денеска,...