fbpx

таг: Жанеиро

Скандал во Бразил: Старите лица ги вакцинирале со празни шприцови

0
Обвинителството во Рио де Жанеиро започна опсежна истрага поради извештајот во кој се тврди дека на еден дел од населението наместо вакцини му...