таг: жандарми

Дарманин: Стотици, вклучително и полицајци повредени во немири во Нова Каледонија

0
Стотици луѓе, вклучувајќи околу 100 полицајци и жандарми се повредени во немирите во Нова Каледонија, изјави денеска францускиот министер за внатрешни работи, Жералд...