fbpx

таг: жал

Сали: Короната уште не може да ја прогласиме за „умрена“

0
За жал, короната не може да ја прогласиме за „умрена“, вели министерот за здравство Беким Сали одговарајќи на новинарско прашање во врска со...

Преку сто нови заболени од Ковид-19 во Премиер – лигата

0
Англиската Премиер – лига објави нов рекорд, но, за жал, во бројот на заболени лица од Ковид-19. Новиот сој „омикрон“ забрзано се шири...

Д-р Беќаровски: Словенечкиот здравствен фонд е 11 пати, а хрватскиот 7...

0
Цунамито за жал немилосрдно се доближува, пишува на својот Фејсбук профил д-р Нико Беќаровски, од Универзитетската клиника за Токсикологија, правејќи споредба на процентот...

Вучиќ жали што Скопје и Тирана не почнаа преговори со ЕУ

0
Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави денеска дека му е многу жал што ЕУ не им дала на...