fbpx

таг: Жалбен

Потврдена доживотната затворска казна на Ратко Младиќ

0
Петчлениот Жалбен совет на Хашкиот Трибунал ја потврди денеска првостепената пресуда против воениот командант на босанските Срби, Ратко Младиќ, кој беше осуден на...