fbpx

таг: жалбата

Федералниот суд на Австралија: Одлуката за откажувањето на визата на Ѓоковиќ...

0
Австралискиот Федерален суд денеска соопшти дека ја одбил жалбата на тениската суперѕвезда Новак Ѓоковиќ за укинувањето на визата бидејќи министерот кој ја укинала...

Австралиските власти се закануваат, ако судот го ослободи Ѓоковиќ, тие можат...

0
Австралиската влада го објави одговорот на жалбата на Новак Ѓоковиќ, тој е на 13 страници, а две точки предизвикаа големи реакции во јавноста....

Австралиската влада без трошка срам: „Ако Новак победи на суд, сепак...

0
Австралиската влада објави одговор на 13 страници на жалбата што Новак Ѓоковиќ ја поднесе до Федералниот и семеен суд во Мелбурн пред вечерашното...

Одбиена жалбата на Мерцедес, потврдeнa титулата на Верстапен

0
Жалбата која германскиот тим во Формула 1, Мерцедес, ја поднесе по вчерашната трка во Абу Даби и спектакуларната завршница во која Макс Верстапен...

Се отвора можност Асанж да биде екстрадиран во САД

0
Вишиот суд во Лондон ја дозволи жалбата на САД кои бараат основачот на Викиликс, Џулијан...