fbpx

таг: Жак

На денешен ден – 16 април

0
1844.- Во Париз е роден Жак Анатол Франс Тибо, француски романсиер, сатиричар и критичар. Негови најпознати дела се „Современа историја“, „Злосторството на Силвестер...

Нулти пациент уште во Првата светска војна! Имунолог открива како ХИВ-вирусот...

0
Жак Папен, професор на Катедрата за микробиологија и инфективни болести на Универзитетот „Шербрук“ во Квебек, изнесе интересна хипотеза во новото издание на...